úterý 24. září 2024

XII. Mistrovství Vysočiny má své vítěze

V sobotu 21. září 2024 se v Bowling Baru v Havlíčkově Brodě odehrál dvanáctý ročník Mistrovství Vysočiny pod hlavičkou Regionálního šipkového svazu. Šampionem pro letošní rok se stal Ondřej Bareš z týmu Melouni Světlá nad Sázavou. Dvojice ovládli světelští Popelníci Jiří Glogovský a Lukáš Podhorský.

Tituly pro letošní rok putují opět do Světlé

Turnaj dvojic již počtvrté v řadě vyhrála dvojice ze Světlé nad Sázavou. Tři ročníky vládly dvojice z Melounů (2x Rezek+Dvořák, 1x Bareš+Daňo), tentokrát zvítězili Popelníci Lukáš Podhorský a Jiří Glogovský. Druzí skončili domácí šipkaři Michal Bílek a Petr Langpaul. Třetí místo a zároveň nejlepším mixovým párem se stala dvojice Barešová + Bareš. Maximum (180) v turnaji dvojic hodil dvakrát Petr Langpaul.

Nejlepší hráči turnaje dvojic: nahoře - Lucie Barešová (3.), Petr Langpaul (2.), Michal Bílek (2.), Radka Hanousková
dole - Ondřej Bareš (3.), vítězové Lukáš Podhorský a Jiří Glogovský
Nejlepší ženská dvojice Irena Macháčková a Radka Hanousková

V turnaji jednotlivců byli vidět opět světelští hráči a to přímo na nejvyšších pozicích. Ve finále se totiž utkali Ondřej Bareš a vítěz z dvojic Jiří Glogovský. Šampionem pro letošní rok se po výsledku 2:0 stal nakonec Ondřej Bareš, který turnajem prošel bez ztráty jediného legu. Po pěti letech se tak mohl radovat ze svého třetího titulu Mistra Vysočiny (první vítězství slavil již v roce 2016). Druhé místo a titul Vicemistra si tedy odnáší hráč týmu Popelníci Světlá nad Sázavou Jiří Glogovský. Bronzovou příčku pak obsadil havlíčkobrodský hráč Jan Neuwirth. Statečně bojoval také domácí hráč Josef Vondra, který došel až na čtvrté místo a obsadil tak nepopulární bramborovou pozici.

Nejlepší hráči turnaje: Josef Vondra (4.), Jan Neuwirth (3.), Jiří Glogovský (2.) a dole šampion Ondřej Bareš

Nejlepší ženou turnaje se stala světelská šipkařka Lucie Barešová, druhá skončila Rebelka Radka Hanousková a třetí domácí hráčka Lucie Bílková. Jediné bingo (180) v turnaji jednotlivců předvedl Ondřej Bareš.

Nejlepší ženy turnaje: Lucie Bílková (3.), mistryně Lucie Barešová a Radka Hanousková (2.)

Jako hlavní cena byl pro vítěze turnaje jednotlivců připraven 30l sud piva Rebel, který si odnesl Ondřej Bareš.

Mistr Vysočiny Ondřej Bareš s hlavní cenou - sudem piva Rebel

Na závěr patří poděkování personálu Bowling Baru Pražská za občerstvení, příjemné obsluze, havlíčkobrodskému pivovaru Rebel za ceny do turnaje a také všem účastníkům, kteří v tak pěkném počasí dali přednost šipkám před jinými aktivitami. Děkujeme!