pondělí 25. září 2017

VIII. Mistrovství Vysočiny RŠS

Pavel Půža je Mistrem Vysočiny pro rok 2017

V sobotu 16.9.2017 se v Bowling Baru v Havlíčkově Brodě konalo již 8. Mistrovství Vysočiny RŠS (dříve HLV) a opět nebyla nouze o překvapivé výsledky. Tím největším překvapením v turnaji jednotlivců je bezesporu bronz Marka Pluhaře z Bowlingu, který prohrál až ve finále pravé a následně levé strany pavouka. Za zmínku stojí i finálová účast Martina Tůmy (Kačeři Humpolec), který na cestě do finále porazil mimo jiné i trojnásobného vítěze Jana Stoklasu. Celý turnaj však dominoval jeden hráč, a to Pavel Půža (XXXL Kostky HB), který dokázal turnaj vyhrát bez jediné prohry a zaslouženě získal titul Mistra Vysočiny pro rok 2017. Nejlepší ženou a Mistryní se stala Lucie Barešová (Melouni Světlá), která ve vzájemném souboji porazila Janu Jakubcovou (Božíci Žolík HB).
Turnaj dvojic opět ovládlo duo z Kačerů Jan Stoklasa a Michal Adam, kteří jako první v historii obhájili vítězství z předešlého ročníku. Soupeřem ve finále jím byl velice překvapivě pár Petr Novák a Pavel Jánošík, kteří dokonale využili domácí prostředí a odnášejí si stříbrné medaile za druhé místo. Třetí místo obsadila nejlepší smíšená dvojice z týmu Melouni B Světlá nad Sázavou Eva Štěpánková a Filip Zavadil. Nejlepším mixovým párem mimo stupně vítězů se stali Lucie a Ondřej Barešovi.